Про нас

Головним завданням Клеванської санаторної школи І-ІІІ ступенів є відновлення і зміцнення здоров’я дітей у поєднанні із загальноосвітньою підготовкою, надання їм кваліфікованої медико-психолого-педагогічної допомоги, їх самовизначення.

Клеванська санаторна школа – це загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів з медичним профілем – для дітей із захворюваннями серцево-судинної системи, що забезпечує реалізацію права дітей, які потребують тривалого лікування та реабілітації, на загальну середню освіту. Щороку  школа-інтернат набирає більше 200 дітей, яким за висновками ЛКК рекомендовано навчання у закладі санаторного типу.  За роки функціонування санаторної школи тисячі дітей здобули тут повноцінну середню освіту, адже школа загальноосвітня, працює за  навчальним планом типових загальноосвітніх шкіл.

Робочий день школяра розпочинається о 7.00 год. І хоч поруч немає матусі, яка першою побажає доброго ранку, діти щоранку  пробуджуються від легкого ніжного дотику няні чи вихователя, чують теплі слова привітання.

Щоб зранку збадьоритися, включити в роботу весь організм, – обов’язкова ранкова зарядка. Восени та весною – на свіжому повітрі  на шкільному подвір’ї, а взимку – в спортзалі – діти виконують комплекс вправ під керівництвом вчителя фізкультури та вихователя.

З перших днів перебування в санаторній школі діти привчаються до самостійності,  самообслуговування. Менші дітлахи з допомогою старших, а старшокласники самотужки  заправляють ліжечка, прибирають в кімнаті, одягаються та прямують  до шкільної їдальні на перший сніданок, що передбачений режим дня о 8.00 год. Після сніданку – коротка прогулянка на свіжому повітрі. О 8 год. 30 хв. шкільний дзвінок сповіщає вихованців, що час уже за парти – розпочинається перший урок.

Тривалість уроків у санаторній школі – 45 хв, цього вимагає щадний режим, як і обов’язкових фізкультхвилинок під час уроку, адже діти мають ослаблене здоров’я і потребують зміни діяльності.

Після двох уроків, о 10 год., коли дитячий організм вже готовий до прийняття їжі, діти прямують зі школи до їдальні, де вправні кухарі вже приготували другий сніданок, що включає обов’язково м’ясні або рибні страви, гарніри, каші, бутерброд з маслом та сиром, мед, гарячий чай.

Після сніданку – ще один урок, а там динамічна перерва, що триває 30 хвилин. За цей час учні встигають провітрити та прибрати клас, прогулятися в шкільному парку, а наймолодші – погратися в рухливі ігри з педагогом-організатором та класоводами.

Уроки проводять кваліфіковані педагоги. До послуг вихованців – 14 сучасних кабінетів, комп’ютерний клас, спортзал та кабінет лікувальної фізкультури. Специфіка санаторної санаторної школи – зміцнення здоров’я вихованців та їх фізична і психологічна реабілітація.

Тричі на тиждень на заняттях ЛФК, які проводять спеціально підготовлені медичні працівники,  діти мають змогу отримати певне фізичне навантаження, яке суворо регламентує лікар.  Відповідно до рекомендацій та приписів лікаря, медсестри ЛФК проводять з дітьми індивідуальні та групові заняття з лікувальної фізкультури. В кабінеті – повний набір тренажерів («Гребля», велотренажер, бігова доріжка), гімнастична стінка, інші засоби, що допомагають дітям покращувати фізичну форму, але надзвичайно дозовано, під пильним наглядом медичної сестри. Медичні працівники стежать за фізичним станом дітей під час занять, вимірюють тиск, пульс, що унеможливлює прикрі випадки, які  трапляються останнім часом з дітьми під час занять фізкультурою. Фізичне навантаження діти все ж отримують, загартовуються, що  сприяє покращенню фізичного стану, стану здоров’я кожного учня.

 А про психічне здоров’я вихованців санаторної школи дбає психолог, яка спілкується з дітьми на перервах, працює індивідуально та з групами дітей, проводить діагностику психофізичних особливостей кожного учня, що потребує психолого-педагогічної підтримки. Саме психолог  допомагає дітям адаптуватися до нових умов, до нового колективу, разом з педагогами  проводить роботу з психофізичної реабілітації  кожного вихованця.

А вихователі, вчителі, класні керівники, батьки отримують завжди психологічні консультації, методичні рекомендації щодо роботи з дітьми девіантної поведінки.

Після уроків діти мають коротку прогулянку та смачний обід, що часто нагадує мамин – такі ж червоні борщі, супчики, каші та гарніри, обов’язково щось солоденьке, фрукти або цукерки, компоти та соки.

За порядком у їдальні, дотриманням гігієнічних норм та прийомом дітьми їжі уважно спостерігає вчитель, вихователь та чергова медсестра, яка до смачного сніданку чи обіду додасть ще й прописаних лікарем вітамінів, препаратів, що зміцнюють імунну систему, забезпечують профілактику захворювань щитовидної залози, адже частина дітей народилась у районах, що постраждали від аварії на ЧАЕС.

Не лише для першокласників, а й для всіх учнів санаторної школи режимом дня передбачений денний сон. Діти, що мають проблеми зі здоров’ям, швидко стомлюються, відчувають слабкість, тому півтори години повної релаксації повертають і силу, і бадьорість, і працездатність. Після півторагодинного  релаксу та легкого перекусу, так званого полудня, з новими силами діти приступають до підготовки домашніх завдань.

Присутність вихователя, який керує самопідготовкою, надає впевненості навіть учням, що мають низький рівень знань, адже вони завжди можуть розраховувати на кваліфіковану консультацію. Не дуже старанних учнів присутність педагога дисциплінує,  а талановитим учням вихователь завжди запропонує або ж додаткову літературу, або ж цікавий художній твір чи заняття до душі.

У тих же, в кого загострились хронічні хвороби, хто має лікарське призначення на фізіотерапевтичні процедури, у цей час є змога побувати на прийомі у лікаря, отримати фізіопроцедури, прийняти ліки.

Профілактика захворювань – важлива складова співпраці медичних, педагогічних працівників та батьків. Лікарі обов’язково, крім інформації, що зафіксована  у медичних документах дитини, спілкуються з батьками, вихователями про самопочуття, фізичний стан дитини, особливості психоемоційного стану вихованців.

 Діток, які мають інфекційні чи вірусні захворювання, є змога госпіталізувати, оскільки є 3 окремі палати із їдальнею та санвузлом. Цілодобове чергування медичного персоналу, кваліфіковані медсестри, лікарі ЛОР та терапевт, дієтсестра, що готує щоденне меню – це ті люди, які забезпечують збереження здоров’я вихованців санаторної школи.

З кожним роком поліпшуються умови навчання та проживання вихованців. У навчальному та одному зі спальних корпусів проведено капітальний ремонт, встановлено енергозберігаючі пластикові вікна, оновлено меблі. В школі та спальних корпусах функціонують внутрішні туалети, забезпечено спальні корпуси душовими кабінами, у вихідні дні діти можуть дивитися телевізор, гуляти в ігровій кімнаті. А якщо в дитини є потреба полагодити одяг, попрати та попрасувати плаття чи костюм – про це подбають відповідні служби. 3 сучасні паливні забезпечують комфортний тепловий режим взимку. Велика територія із садом, парком, стадіоном –  саме те, що потрібно невгамовним дітлахам.

Цікавим є й дозвілля учнів школи.

У вільний час діти можуть попрацювати в чудовій бібліотеці, де створені прекрасні умови для читання, багатий книжковий фонд, різноманітна періодика. До послуг любителів сучасних комунікаційних технологій – комп’ютерний клас із доступом до інтернету, інтернет-клуб. Дітки, що відчувають у собі творців, можуть відвідувати заняття гуртка «Різьба по дереву», «Вишивання», факультативів «Українські народні ремесла», «Арт-студія», «Хореографія», «Музичне мистецтво».

Хореографічний, вокальний ансамбль неодноразово ставали лауреатами обласних конкурсів та фестивалів. Щорічно вихованці санаторної школи є учасниками та призерами різноманітних творчих конкурсів.

Клеванська санаторна школа – це велика родина, де турбуються про кожного, де кожному цікаво і комфортно, де кожен може самореалізуватися, почуватися захищеним і потрібним іншим. Тут із щирим серцем зустрічають кожного, хто має потребу в дружній підтримці та кваліфікованій медичній допомозі, а згуртований колектив однодумців  допоможе кожній дитині зміцніти тілом, зрости духовно та інтелектуально.

Клевань, Рівненська область, тел. 8(0362) 27-03-00, e-mail: klevansi@ukr.net